2. Wydanie albumu „Krótka historia sportu hrubieszowskiego”

Przyjęty
Wartość projektu
12000zł

Nr projektu: 2

Pomysł na projekt narodził się w środowisku sportowców hrubieszowskich już jakiś czas temu. Kultura fizyczna w naszym mieście zawsze stała na wysokim poziomie. Hrubieszów może poszczycić się wieloma sukcesami na różnych arenach sportowych i znakomitymi osobistościami ze świata sportu. Wielu obecnych i byłych mieszkańców miasta uprawiało jakiś sport. Szczególne miejsce wśród nich zajmuje lekkoatletyka
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Grześ" jest w posiadaniu bogatej dokumentacji fotograficznej z zawodów sportowych, w których brali udział hrubieszowianie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. LUKS „Grześ"  ma też kontakt z wieloma osobami, które przysłużyły się do rozwoju sportu  w Hrubieszowie. Chcielibyśmy tę wiedzę i nasze zbiory ocalić od zapomnienia  i podzielić się nimi ze współczesnymi mieszkańcami miasta. Dlatego chcemy wydać album pt. „Krótka historia sportu hrubieszowskiego", w którym  za pomocą zdjęć i anegdot przybliżymy mieszkańcom Hrubieszowa tę część historii miasta. W ramach projektu:

• opracujemy merytorycznie i graficznie publikację (album),
  • wydrukujemy 500 egzemplarzy albumu,
  • zorganizujemy promocję albumu w formie wydarzenia otwartego - premiery książki, połączoną z zawodami sportowymi i spotkaniem z zaproszonymi gośćmi - byłymi sportowcami (przewidywana liczba uczestników: 100 osób).

Album przyczyni się do aktywizacji i integracji mieszkańców wokół dobra wspólnego, jakim jest tradycja sportowa naszego miasta. Publikacja może też być wykorzystywana jako element promocji miasta (na przykład jako prezent okolicznościowy dla gości spoza miasta).

Proponowana lokalizacja zadania:

Wydanie albumu - Hrubieszów; Premiera albumu oraz wydarzenie promocyjne – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała S. Wyszyńskiego, ul. Żeromskiego 29  w Hrubieszowie