3. Biblioteka – więcej niż się spodziewasz – zakup książek z dużym drukiem, audiobooków i organizacja spotkań z ciekawymi ludźmi

Udział w budżecie obywatelskim to emocje, ale też duża szansa nie tylko dla biblioteki ale i dla mieszkańców miasta. Aplikowanie w jej imieniu jest przyczynkiem, by szerzej spojrzeć na potrzeby użytkowników Biblioteki i jej filii - i - odpowiedzieć na nie. Czytelnicy często wspominają spotkania autorskie w MBP "...fajnie jak były spotkania, znane nazwiska i super pisarze, którzy tu gościli". Ile daje bezpośrednie spotkanie z człowiekiem z pasją?, kimś kto osiągnął sukces, wyznacza szlaki, przekracza granice? Inspiruje do podążania  za marzeniami, budzeniem wyobraźni? Czy można te wartości wycenić? - NIE, ale możemy podarować mieszkańcom w różnym wieku i z różnymi potrzebami cykl spotkań ze znanymi ludźmi, takimi, którzy są ważni, interesujący, motywujący dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Seria spotkań autorskich dająca możliwość fizycznego kontaktu i bezpośredniej rozmowy będzie szansą na uczestnictwo w kulturze ponadlokalnej.
Zadaniem Biblioteki jest kształtowanie otwartości, komunikatywności, kreatywności i wspieranie  w rozwoju mieszkańców miasta. A co może być lepszym nośnikiem niż książka? Diagnozujemy specjalne potrzeby użytkowników - duża czcionka - zakup takich książek to odpowiedź ofertowa dla ludzi, których wzrok męczy tradycyjny druk, dyslektyków, seniorów i osób  z niepełnosprawnością wzroku. Uzupełnieniem jest też książka mówiona (audiobooki), które są doskonałą alternatywą dla kogoś kto  nie lubi rozstawać się z książkami w każdym momencie życia. Idealnie sprawdzają się podczas jazdy samochodem. Świetnie wypełniają czas dzieciom i dorosłym.

MBP w Hrubieszowie – ul. 3-go Maja 7a,
Filia nr 1 MBP – ul. Polna 16,
Filia nr 3 MBP – ul. Uchańska 2,
Filia nr 4 MBP – ul. Unii Horodelskiej 19