Miejska wypożyczalnia rowerów

Status: przyjęty

Lokalizacja: HOSiR

Miejska wypożyczalnia rowerów zlokalizowana będzie na terenach HOSiR i zakłada zakup 4 rowerów męskich, 4 damskich i 4 dziecięcych, które będą nieodpłatnie udostępniane mieszkańcom naszego miasta. Taka wypożyczalnia ułatwi mobilność mieszkańców, ale tez poszerzy ofertę turystyczną naszego miasta. Bezpłatne udostępnienie rowerów korzystanie wpłynie na uatrakcyjnienie oferty rekreacyjnej dla całych rodzin.
W ramach projektu planowany jest również zakup stacji naprawy rowerów, która umiejscowiona będzie również na terenie HOSiR. Dzięki temu możliwa będzie samodzielna zmiana opon w rowerze, regulacja hamulców, wymiana łańcucha czy napompowanie kół. Te drobne naprawy w swoich rowerach będą mogli wykonywać wszyscy mieszkańcy Hrubieszowa bezpłatnie.

Wypożyczalnia będzie czynna w miesiącach kwiecień - październik w godz. 8:00 – 20:00 w każdy dzień tygodnia, natomiast stacja naprawy rowerów będzie dostępna przez cały rok w godzinach otwarcia ośrodka HOSiR tj. 6:00 – 22:00 przez cały rok.